SON YAZILAR

CANLI YAYIN

Son Veda

HuZuRuN_SeSi

HuZuRuN_SeSi

SON VEDA

Son Veda; yokluğunda bütün bedeninizi buz tutturan bir kış günü karlı dağ başında içinizi titretircesine üşüten bir an olsun gelebileceği umuduyla gözlerinizde küçük bir kıvılcıma ve bedeninizde varlığının sıcaklığı ile kışın soğuğunu ve içinizdeki titremeyi yangın yerine çevireniniz oldu mu hiç, belki birilerinin olmuştur hayali bile göz yaşartıcı.
Bir kış günüydü sessiz soğuk, rüzgarın ıslık çaldığı yağan kar tanelerinin ona dans ederek eşlik ettiği yalnızlığımın şarkılar söylediği arkasından bakarken sessiz ve soğuk gidişinin göz yaşlarıma yansımasıydı sanki, sessiz soğuk ve derinden gidişi.

Benden uzaklaşan her adımına bir ömür adadığım, gönlümün meydanında yanan varlığının sıcaklığını yüreğimde ve bütün bedenim de hissettiğim. Attığı her adımın gönlümde yanan ateşe odun değil buz kalıpları atar haliydi ,sessiz soğuk ve derinden gidişi.
Bir gün önce elimden tutup cennetteki tuba ağacı gölgesi gibi serin varlığı çok ama çok derin dizinin dibine oturtup uzaktaki karlı dağı gösterip şöyle demişti, eğer bir gün olurda bu sımsıcak ellerini tutan ellerim yanıma düşer de bırakırsam eğer, yüreğimin tam merkezinde hissettiğim gözlerinin sıcaklığı sönerse bu karlı dağlar gibi buz tutsun gönlümün dağı demişti. Sanki bilinçli söylemişti yada ayan olmuştu beklide yada özenmişti o bembeyaz gelinliği giymiş ihtişamla duran karlı dağların eteğine başındaki buluta…

Soğuklarda kaybolmayı kafasına koymuştu sanki. Elleri elimde ama sözleriyle ısıtmaya çalışıyordu sanki ruhumu, gönlümü bir ara bana bir şarkı mırıldanır mısın dedi. Gözlerimin içine bakarak. Sanki tekrar aşık oluyormuş gibi sanki ilk kez elimi tutuyormuş gibi. Bütün varlığınla sarıyormuş gibi dedi. Ama içinde ayrılık olmayan bir şarkı söyle dedi sonra gülümseyerek ayrılık olursa eğer şarkıda, ben anlamam hemen peşinden kavuşmanın olduğu bir şarkı söyle dedi.

Ve sonra gözlerinin içine bakarak gözlerin benden hiç ama hiç ayrılmasın, gözüm gözüne ömrüm ömrüne yol olsun dedim. Şarkımı okudum göz bebeklerine baka baka. Şarkı bitti ama o cennet fragmanı gözleri hala gözlerimin içine bakıyordu hareketsiz bir halde. Sıcak olan elleri ellerimi ısıtmıyor aksine soğumaya başlıyordu. Gözlerinin sıcaklığına karlı dağın gölgesi yansımıştı sanki. Buz tutan gözlerimden iki damla sımsıcak yaş düştü alnına süzülüp indi gözlerine yanağına, hissetmiyordu ki artık ne elimin sıcaklığını, ne de yanağına düşen göz yaşımın selini.

Hani demiştin ya elim elinden gözüm gözümden ayrılırsa şu karlı dağlar gibi buz tutayım. Benden çok mu seviyordun karlı dağların soğuğunu yalnızlığın kuytusunu .sen benim gönlümün kor alevler gibi yanan ocağına düştün aşkım, ben ise senin yokluğundan buz tutmuş zamana gömüldüm. Sen değil ben buz tuttum kar tanem yokluğunda, sen bütün mevsimleri kış eyledin bana gidişinle, ne gönlümün karlı dağı, ne sensiz sümbüller, güller, laleler olan en güzel bağı. Bütün mevsimlerim kış, tek içimi ısıtan belki bir gün çıkıp gelebilir umudu.

 

HuZuRuN_SeSi

HuZuRuN_SeSi

 

Birde son nefesini vermeden kollarımda bana okutmuş olduğun ayrılığın olmadığı ,eğer olursa da kavuşmanın olduğu şarkı da ki kavuşma sözünün hayali, ben sen gittikten sonra yollarına bakan gözlerimin esiri olmuşum.

Meleklerin en güzeli…
İçimde özlemi bitmeden daha..
Gönlümü kedere bırakıp gitti..
Ne hoşçakal dedi ne de elveda..
Yabancılar gibi bırakıp gitti..

Gitmeseydi onun kulu olurdum..
Çiğneyip geçtiği yolu olurdum..
Bir ömür aşkıyla dolu olurdum..

Ne yazık bunları bilmeden gitti..

Şimdi mevsim hazan gönül evimde..
Hıçkırığa döndü adı dilimde..
Gelir mi gelmez mi günün birinde..
Cevapsız sorular bırakıp gitti..

Rabbim hiçbirinizi böyle soğuk vedalar ile sınamasın inşaALLAH

 

Canlı Online Radyodinlemenin keyfini RadyoALem.Org sayesinde keşfedebilirsiniz. Keyifli bir şekilde dinleyeceğiniz Kesintisiz Canlı Radyo yayınlarımız süresince sizleri mutlu edecek bir çok özelliği bulabileceksiniz. O anki ruh halinize göre dinlemek isteyeceğiniz parçanın yayınlarımız da mevcut olduğunu belirtmekteyiz. Sizleri Radyo ALem Radyo Sohbet Odalarımıza Davet ediyoruz…
SuLtanLarın DinLediği Tek Radyo RadyoALem
Son Veda

Son Veda

 

09 Ocak 2021, Magazin
SeRSeRi_KiZ

Yorumlar

Sevdq
27 Ocak 2021

Kalemine,yuregine saglik sair ruhlu adam.. Suraya dokundu tam yurege..

    28 Ocak 2021

    Rabbim kalbi vefalı ömrü sefalı ve bereketli kullarından eylesin.sevdiği kullarına sevdirsin Sevda Ülkesinin en güzel perisi Sevda Güzel gören cenneti ala gözlerinden derinden hisseden sevdaya,sevgiye.dostluğa,arkadaşlığa kanat açan kalbinden Mutluluğa dair bütün zamanlardan nasiplenen kullarından eylesin seni cennetin kızı teşekkür ederim canımın yongası ömrümün baharı başımın tacı diyeceklerimdensin .cansın .

CANLI YAYIN

Dj-SeRSeRi_KiZ
Dj-SeRSeRi_KiZ
R-Alem
HEMEN DİNLE
Dj'EsCoBaR
Dj’EsCoBaR
R-Alem
HEMEN DİNLE
Dj-CanDostuM
Dj-CanDostuM
R-Alem
HEMEN DİNLE
Dj'eBru
Dj’eBru
R-Alem
HEMEN DİNLE
Dj-KeReM
Dj-KeReM
R-Alem
HEMEN DİNLE

SOHBET

WEB SOHBET MOBİL CHAT
error: Content is protected !!